Korálky a komponenty

Něco málo o korálkách a jejich historii

Vlastnoručně vyrobené náušnice? Žádný problém!

Zaujalo vás tvoření z tvrdnoucí hmoty, nebo si vás získaly korálky? Chcete mít vlastnoručně vyrobené náušnice, ale nevíte, na co hotový výrobek navléknout a jak ho upevnit? Tak přesně pro vás tu jsou speciální komponenty, které tohle všechno zvládnou levou zadní. Mezi nejoblíbenější komponenty pro tvorbu náušnic patří afroháčky.

Afroháčky z ucha neztratíte, ale pro jistotu existují šikovné zarážky

Afroháčky obsahují pružinku, kuličku a dole malé očko, na které se připevňuje ozdoba. Z barev máme na výběr afroháček postříbřený, pozlacený, se vzhledem staromědi, ale i platina je velmi užívaná. Svou velikostí, která se pohybuje kolem dvou centimetrů, skvěle drží v uchu. Pokud máte přeci jen strach a potřebujete ochranu před vyklouznutím vyrobené náušnice, dobře vám poslouží zarážky na náušnice vyrobené ze silikonu. Ty jsou kuželovitého tvaru o velikosti pouhých čtyř milimetrů, takže se nemusíte bát nepříjemného pocitu za uchem.

Dnes už můžete mít i vlastnoručně vyrobený řetízek

V dnešní době je už možné opravdu všechno, a tak si můžete vytvořit i svůj vlastní řetízek pomocí ketlování. Ketlování je technika, která svůj název pochytila v Německu od slova Kette, což znamená řetěz, či řetízek. Pomocí této techniky se skládají malé drátky, na kterých jsou navlečeny korálky. Jedná se o pracnější techniku, než jaká je u navlékání na vlasec nebo nit, ale výsledek stojí za to.

Co je základem pro ketlovaný náhrdelník?

Pokud si chcete vytvořit svůj vlastní náhrdelník z korálků, které se vám líbí, budete potřebovat ketlovací jehly a nýty. Samotné jehly se prodávají v několika velikostech, které závisí na vámi zvoleném korálku. Každá ketlovací jehla je buď postříbřená, pozlacená, se vzhledem staromědi či platinová a na začátku má vytvořené očko. Podobně jsou na tom také zmíněné ketlovací nýty. Prodávají se taktéž v různých velikostech a na jednom konci mají vytvořenou plochou hlavičku, která slouží pro zachycení.